19 İyun, saat 12:00-da Kempinski otelində (Quba zalı) Azərbaycan Milli Avtomobil Klubunun – “Yol Hərəkəti Təhlükəsizliyi Praktikada” adlı rəsmi tədbiri keçirildi. Tədbirdə iştirak etdilər: Beynəlxalq Avtomobil Federasiyasının və Yol Hərəkəti Təhlükəsizliyi üzrə BMT Baş Katibinin rəsmi nümayəndəsi, cənab Jan Todt; Milli Məclisin üzvü; Nazirliklərin və Dövlət Agentliklərinin nümayəndələri; Azərbaycana təyin edilmiş diplomatik missiyaların nümayəndələri; bank, sığorta şirkətlərinin, avtomobil dilerlərinin nümayəndələri və avtomobil ictimaiyyətinin nümayəndələri.
“Yol Hərəkəti Təhlükəsizliyi Praktikada” tədbiri yol hərəkəti təhlükəsizliyi məsələsinin vacibliyi, bu sahədə görülən işlər, gələcək planlar, beynəlxalq əməkdaşlıqlar və xüsusi olaraq, AMAK-ın həyata keçirdiyi iki yeni maarifləndirmə və təlim layihələri barədə Azərbaycan ictimaiyyətini məlumatlandırmaq məqsədi daşıyırdı. Bu layihələrdən birincisi – Bakı ş., taksi sürücüləri üçün təlim proqramıdır və təhlükəsiz yol davranışına, eləcə də təhlükəsizlik kəmərlərindən istifadəyə həsr edilib. İkinci layihə məktəbli uşaqlar üçün xüsusi yol hərəkəti təhlükəsizliyi paketinin və təlim proqramının həyata keçirilməsi ilə əlaqədardır.

On 19th of June, at 12:00, in Pullman Hotel (Guba Hall), Azerbaijan National Automobile Club held their official event called “Road Safety in Practice”. Mr. Todt, the official representative of the International Automobile Federation and representative of Secretary General of United Nations General Assembly for Road Safety; Members of the Milli Majlis; Representatives of Ministries and State Agencies; representatives of diplomatic missions of Azerbaijan; representatives of banks, insurance companies, car dealers and car community attended the event.
The main objective of the event called “Road Safety in Practice” was to inform people about the importance of road safety, projects implemented in that field, future plans, international cooperation and, particularly, two new educational and training projects implemented by AMAK. The first of the projects is a training program for taxi drivers dedicated to safe road behavior and seat belts. The second project is related to the implementation of a special road safety package and training program for schoolchildren.