“Azərbaycan Milli Avtomobil Klubu” (AMAK) Ictimai Birliyi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında QHT-lərə Dövlət Dəstəyi Şurasının maliyyə dəstəyi ilə “İntellektual oyun-müsabiqə vasitəsilə məcburi köçkün məktəblərində yol təhlükəsizliyinin profilaktikası” layihəsinin icrasını davam etdirir.
08 avqust 2018-ci il tarixində “Azərbaycan Milli Avtomobil Klubu” (AMAK) Ictimai Birliyi Ağdam, Cəbrayıl, Füzuli, Xocavənd, Xocalı, Kəlbəcər, Qubadlı, Laçın, Şuşa və Zəngilanı təmsil edən 10 məcburi köçkün məktəblərindən olan müsabiqəsi iştirakçılarına Binəqədi rayon, Gənclər İdman İdarəsində hədiyyələrin və diplomların təqdimetmə mərasimi keçirtdi.
Yol təhlükəsizliyi mövzusunda 50 test sualının cavabları və qaliblər münsiflər tərəfindən müəyyən edilmişdi. Müsabiqədə bütün komandalar test sualların cavablarına çox yüksək səviyyədə hazırlaşmışdılar. Daha mürəkkəb sualları cavablandıran komandalar nisbətən yüksək balla qiymətləndirildi. I, II, III-cü yerlərin qaliblərinə qiymətli hədiyyələr və diplomlar, digər komandalara da fəal iştiraklarına görə diplomlar təqdim edildi. 1-ci yeri Xocavənd,2-ci yeri Ağdam,3-cü yeri Cəbrayıl məktəblərin komandaları tutdular.

An intellectual competition on road safety was held among IDP communities
National Automobile Club of Azerbaijan (AMAK) continues the implementation of project on “Road Safety at Schools of Internally Displaced People (IDPs) via its “Intellectual Game - Competition” with the support of the Council on State Support to NGOs under the auspices of the President of the Republic of Azerbaijan.
On August 8, 2018 “National Automobile Club of Azerbaijan” public union rewarded participants from 10 IDP schools representing Aghdam, Jabrayil, Khojavend, Khojali, Kelbejer, Qubadli, Lachin, Shusha and Zangilan with gifts and diplomas in Youth Sport Center located in Binagadi region.
The answers of 50 test questions on road safety and winners were identified by the jury. In the competition all teams prepare for test questions very well. Teams that answered harder questions were evaluated with higher points. The winners of I, II, III places were awarded with presents and other teams were awarded with diplomas for their active participations. The winner of first place is Khajavend, second one is Aghdam and third one is Jabrayil.